Articles

Наталія Климова , ІСАР Єднання, експертка з оргрозвитку громадських ініціатив, заступниця виконавчого директора

Маркетплейс з оргрозвитку пропонує скористатися Інструментом самооцінювання організаційного розвитку

Маркетплейс з оргрозвитку пропонує скористатися  Інструментом самооцінювання організаційного розвитку
Організація – це живий організм, який може відчувати як прогрес, так і регрес у своєму розвитку. Перший крок для визначення та підвищення інституційної спроможності – це самооцінювання нинішнього стану та окреслення пріоритетних напрямків для змін разом із членами вашої команди. Інструмент самооцінювання організаційного розвитку вашої організації від ІСАР Єднання буде корисним для цього.

Інструмент самооцінювання організаційної спроможності - це важлива методика, що дозволяє зрозуміти, де знаходиться організація і куди вашій команді варто рухатися.

Інструмент дає можливість проаналізувати 9 сфер:

  • місія та стратегічне планування
  • структура правління та стилі управління
  • спроможність адаптуватись
  • партнерство та співпраця
  • роль в секторі
  • надання послуг
  • фінансова життєздатність та мобілізація ресурсів
  • вплив та візібіліті (видимість/впізнаваність)
  • безпека ОГС.

Інструмент самооцінювання доступний у кабінеті організації після реєстрації на сайті http://ednannia.ua

Він виглядає як онлайн-анкета: читаєте запитання та обираєте варіант, який найбільш відповідає ситуації саме у вашій організації. Результати самооцінювання можна зберегти та завантажити файлом. 

Порада від ІСАР Єднання: обов’язково залучайте до процесу оцінювання всю команду, керівний орган і навіть клієнтів організації - бо ж керівники організацій можуть суб’єктивно оцінювати організацію, яку очолюють.

Результати самооцінки показують середній бал організаційного розвитку вашої організації, враховуючи середню оцінку за кожною з 9 сфер. Задля ще більшої користі від роботи з даним інструментом ви можете самостійно обрати рівень пріоритетності кожної сфери на цей час: низький, середній, високий. 

Рекомендуємо обирати максимум дві сфери з високим пріоритетом, аби не розпорошувати зусилля команди та ефективно попрацювати над підвищенням рівня спроможності організації. 

Також ви отримаєте підсумковий графік з вашими середніми балами за кожною сферою.

Саме обрані вами сфери з високим пріоритетом та відповідно «слабкі місця» з найменшою організаційною спроможністю, є дороговказом та основою для подальшої роботи.

У будь-який момент ви можете оновити самооцінку організації та прослідкувати ваш прогрес в організаційному розвитку. Якщо ви реалізуєте проєкт, який спрямований на підвищення вашої організаційної спроможності, рекомендуємо пройти самооцінювання до початку реалізації проєкту та після його завершення. У межах грантів з організаційного розвитку від ІСАР Єднання саме такі етапи роботи є обов'язковими. 

Будьте чесними з собою та з командою при оцінюванні вашої організації, адже саме усвідомлення проблемних зон, окреслення точок для подальшого розвитку та плідна робота над помилками разом з експертами з організаційного розвитку можуть вивести вашу організацію на якісно новий рівень, зробити її сталою та самозародною!!

Що робити далі? 

Ми пропонуємо скористатися можливостями Маркетплейсу з оргрозвитку та отримати грант від ІСАР Єдання на організаційний розвиток вашої організації! Щоб отримати грант виконайте кілька наступних кроків.

Крок 1. Представник організації має зареєструвати свою організацію на сайті ІСАР Єднання за посиланням http://ednannia.ua/reestratsiya та має та дочекатись відповіді модератора, яка надійде на поштову скриньку, вказану при реєстрації.

Крок 2. Якщо ви ще не здійснили самостійну оцінку організаційного потенціалу, саме час зробити це, скориставшись відповідним «Інструментом самооцінки» у робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання.

Крок 3. Сформувати план організаційного розвитку, який є додатком «Ж» до вашої заявки на конкурс і буде доступний до завантаження при заповненні Заявки. План організаційного розвитку є підставою для отримання гранту у межах конкурсу грантів з організаційного розвитку від ІСАР Єднання.

Не обов’язково складати план розвитку за всіма сферами. План має бути розробленим щонайменше на ті з 9 сфер організаційного розвитку, які ви хочете покращити за кошти даного гранту. Наприклад, якщо ви плануєте розробку стратегічного плану, щонайменше заповніть сферу «Місія та стратегічне планування»: підсфери місія, стратегічне планування, операційне планування. 

Крок 4. Заповнити та надіслати Заявку та відповідні Додатки у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. 

Крок 5. Після розгляду Заявки та прийняття схвального рішення Відбірковою Комісією, ви отримає відповідне повідомлення у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання з детальними інструкціями стосовно подальших дій організації. 

Крок 6. Проведення тендеру/ів на послуги з організаційного розвитку відповідно до тендерної процедури, використовуючи Маркетплейс з оргрозвитку та інші ресурси. 

Цей етап може бути також після формування Плану організаційного розвитку та перед подачею заявки на грант. Обрання провайдера послуг до подачі Заявки не є обов'язковою вимогою, проте це дозволяє вам чітко розуміти вартість послуг, обсяг робіт та час на реалізацію проєкту.

Крок 7. Перевірка тендерних документів і остаточне затвердження.

Крок 8.  ІСАР Єднання та Організація ухвалюють Договір.

Крок 9. Звітування за проєктом та оновлення Інструменту самооцінки організації.

 

 

Definition of needs
Mission and strategic planning
Financial viability and mobilization of resources
Share
Економічне бронювання, корупція та ветераниСтратегія як мистецтво зростання: Як громадським організаціям побудувати стійку систему розвиткуProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу