У лютому-березні 2024 року Curly Management Bureau за підтримки ІСАР Єднання провели дві школи з організаційного розвитку у Львові та Києві. З понад 250 заявок від потенційних учасників, організатори були змушені відібрати по 35-37 для кожного з міст, щоб приділити якомога більше уваги взаємодії в групах. Однією з особливостей цих дводенних навчальних програм є гармонійне поєднання організаційного, адвокаційного та комунікаційного блоків. Протягом дводенного інтенсиву учасники та учасники дізнались більше про:
- екосистему та зміст громадського сектору;
- стратегічний розвиток;
- організаційний розвиток;
- залучення коштів та роботу з донорськими організаціями;
- PR та комунікації;
- стратегічний фандрейзинг;
- моніторинг та оцінку.
За результатами тестування учасників, 88,9% здобули найвищі оцінки та успішно засвоїли матеріали навчання.
Ділимось конспектом одного з учасників школи:
- Громадський сектор - це окрема сфера діяльності і потребує специфічних і системних знань.
- Благодійні і громадські організації відрізняються, не лише юридичною формою, а й природою діяльності. Гуманітарні організації - окремий тип організацій, що діють згідно специфічних принципів та стандартів.
- Громадські та благодійні організації для забезпечення сталості мають мати мінімум стратегію організації, стратегію організаційного розвитку, фандрейзингову стратегію та комунікаційну стратегію.
- Вміння вивчити та зрозуміти ключових стейкхолдерів - є основою діяльності організації, оскільки напряму впливає на ефективність діяльності.
- Вміння побудувати теорію змін, спланувати та виміряти її реалізацію - ключ до послідовного розвитку організації
- Моніторинг та оцінка - це не про звітування, а про вміння поміряти власну ефективність та вплив.
- Адвокація - важлива складова діяльності громадських та благодійних організацій.
Школу організаційного розвитку створено Curly Management Bureau за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.