Статті

Глєбушкіна Оксана

Що враховувати при плануванні стратегування Організації

Що враховувати при плануванні стратегування Організації

В цьому році повернулась до фасилітації групових стратегічних процесів у командах громадських організацій. Мала чудовий досвід роботи з різними командами, в різних локаціях і різних форматах, оскільки з деякими командами працювали дистанційно в онлайновому форматі.

Хочу згадати про декілька важливих питань, про які мають пам’ятати команди та їх лідери\ки, якщо вони хочуть зайти в процес розробки стратегічних і операційних документів для організації.

1. Про плани зайти в стратегування має знати не лише лідер\ка, а й команда, тому важливо проводити нульову консультацію, де фасилітатор\ка\експерт\ка може з’ясувати запит команди, запит керівництва Організації та визначити які підготовчі кроки має зробити Організація до стратегічної сесії (поінформувати команду, визначити формат, місце, технічні засоби, часові рамки і готовність всіх бути у процесі від початку до кінця).

2. Для стратегування потрібно виділяти час і простір. Неможливо розробити Стратегію за одноденну зустріч чи за 4 години онлайнової сесії. Говорячи про онлайновий формат роботи, треба пам’ятати, що працювати в онлайні важче, тому сесії довше двох годин краще не планувати. Натомість їх варто запланувати щонайменше 5-6. Для формату роботи «наживо» краще планувати 2-3 дні сесії та консультації для доопрацювання документу. Говорячи про простір – це має бути не «між робочими нарадами\задачами» на робочому місці. Краще, якщо ви можете знайти локацію, де всі зможуть дотримуватись принципу бути «тут і зараз», бо часто це впливає на кінцевий результат.

3. Сам процес стратегування часто є не менш важливим, ніж результат у вигляді напрацьованого документа. Іноді процес може стати навіть важливішим ніж розробка кінцевого продукту. Чи більше невирішених питань всередині команди, тим більша вирогідність, що процес матиме багато незапланованого і того, на що треба буде виділяти час. Бо іноді, не проговоривши важливі внутрішні питання, не узгодивши позиції, неможливо рухатись далі в розробку документа. В той же час процес часто народжує багато неочікуваних інсайтів, метафор, думок, які вперше можуть прозвучати в команді в голос, усвідомлення цінностей і загальної мети. Тому процесу і фасилітатору\ці важливо довіряти, бо він чи вона і є провідником в цьому процесі. Для мене, які фасилітаторки, це і відповідально і цінно, бо це творчий процес, який майже ніколи не повторюється. З кожною командою цей процес стає ексклюзивним

Стратегічне планування
Місія та стратегічне планування
Поділитися
Економічне бронювання, корупція та ветераниСтратегія як мистецтво зростання: Як громадським організаціям побудувати стійку систему розвиткуProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу